Grønland

Kriminalforsorgen i Grønland - Hovedkontoret
Aqqusinersuaq 4, 2 sal tv.
Postboks 369, 3900 Nuuk
Tlf.: 00 299 34 83 10 Fax: 00 299 34 82 15
Direktør Naaja H. Nathanielsen
Mailadresse: kf@kriminalforsorgen.gl
Egen hjemmeside: www.kriminalforsorgen.gl

 

Anstalter for domfældte

Anstalten for domfældte i Aasiaat (Egedesminde)
Peter Siegstadsvej 26-B999
Postboks 221, 3950 Aasiaat
Tlf.: 00 299 89 24 68 Fax: 00 299 89 42 39
Kontaktperson: Anstaltsleder Poul Josefsen
Anst.Aasiaat@kriminalforsorgen.gl

Anstalten for domfældte i Ilulissat (Jakobshavn)
Minnerup Aqqutaa Nr. 6
Postboks 219, 3952 Ilulissat
Tlf.: 00 299 94 64 10 Fax: 00 299 94 65 29
Kontaktperson: Anstaltsleder Peter Abelsen-Petersen
Anst.Ilulissat@kriminalforsorgen.gl

Anstalten for domfældte i Nuuk (Godthåb)
Jagtvej 35
Postboks 369, 3900 Nuuk
Tlf.: 00 299 32 13 77 Fax: 00 299 32 29 77
Kontaktperson: Anstaltsleder Carsten Brødsgaard
Anst.Nuuk@kriminalforsorgen.gl

Anstalten for domfældte i Qaqortoq (Julianehåb)
J.H. Lytzensvej B-1003
Postboks 506, 3920 Qaqortoq
Tlf.: 00 299 64 55 03 Fax: 00 299 64 25 27
Kontaktperson: Anstaltsleder Abrocia Hansen
Anst.Qaqortoq@kriminalforsorgen.gl

Anstalten for domfældte i Sisimiut (Holsteinsborg)
Asummiunut B-1538
Postboks 1026, 3911 Sisimiut
Tlf.: 00299 86 71 00 Fax: 00299 86 71 15
Kontaktperson: Anstaltsleder Orla Joelsen
Anst.Sisimiut@kriminalforsorgen.gl

Anstalten for domfældte i Tasiilaq (Angmagssalik)
Postboks 35, 3913 Tasiilaq
Tlf.: 00 299 98 37 00 Fax: 00 299 98 71 16
Anstaltsleder Thomas Fredhøj
Anst.Tasiilaq@kriminalforsorgen.gl

 

Kriminalforsorgen i Frihed

Afdelingskontoret i Nuuk (Godthåb)
Qullilerfik 2
Postboks 139, 3900 Nuuk
Tlf.: 00 299 32 49 88 Fax: 00 299 32 49 79
Kontaktperson: Kriminalforsorgsleder Aviaja Olsvig
Kif.Nuuk@kriminalforsorgen.gl

Lokalkontoret i Maniitsoq (Sukkertoppen)
Postboks 251, 3912 Maniitsoq
Tlf.: 00 299 34 82 16 Fax 00 299 81 33 17
Kontaktperson: Forsorgsfuldmægtig Ungaaja Poulsen Haggæussen
Kif.Maniitsoq@kriminalforsorgen.gl

Lokalkontoret i Tasiilaq (Angmassalik)
Postboks 35, 3913 Tasiilaq
Tlf. 00 299 98 37 11 Fax 00 299 98 16 71
Kontaktperson: Forsorgsfuldmægtig Hilda Madsen
Kif.Tasiilaq@kriminalforsorgen.gl

Lokalkontoret /pensionen i Sisimiut (Holsteinsborg)
Postboks 26, 3911 Sisimiut
Tlf.: 00 299 86 71 04 Fax: 00 299 86 55 70
Kontaktperson: Forsorgsfuldmægtig Vivian Møller
Kif.Sisimiut@kriminalforsorgen.gl

Lokalkontoret i Qaqortoq (Julianehåb)
Postboks 167, 3920 Qaqortoq
Tlf.: 00 299 64 55 20 Fax: 00 299 64 28 86
Kontaktperson: Forsorgsassistent Poul Jørgensen
Kif.Qaqortoq@kriminalforsorgen.gl

Lokalkontoret i Ilulissat (Jakobshavn)
Postboks 219, 3952 Ilulissat
Tlf. 00 299 94 35 60 Fax 00 299 94 35 24
Kontaktperson: Forsorgsassistent Lise P. Jørgensen
Kif.Ilulissat@kriminalforsorgen.gl

Lokalkontoret i Aasiaat (Egedesminde)
Postboks 140, 3950 Aasiaat
Tlf.: 00 299 89 42 41Fax: 00 299 89 42 49
Kontaktperson: Forsorgsfuldmægtig Albina Rafaelsen
Kif.Aasiaat@kriminalforsorgen.gl

Direktoratet for Kriminalforsorgen | Strandgade 100, 1401 København K | Tlf. 72 55 55 55 | dfk@kriminalforsorgen.dk